מי מתאים ללימודי ההסמכות הבינלאומיות CPSM של ISM?

ISM -Institute for supply management הינו המכון הראשון בעולם בניהול ההספקה השייך לפדרציה הבינלאומית לניהול רכש והספקה IFPSM- International federation of purchasing and supply management

המכון נוסד ב-1915 ומטרתו להוביל, לקדם ולשרת את מקצוע ניהול ההספקה. מדובר בעמותה מאוד מכובדת ומוערכת בשוק הגלובלי הפועלת ב-80 מדינות בתחום החינוך, המחקר והסטנדרטיזציה ועל כן יש לה השפעה גלובלית חזקה על אנשי עסקים וארגונים בעולם.

המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז חתמה על הסכם היסטורי עם ISM כנציגה המוסמכת היחידה בארץ מטעמה לתחום ההסמכות היוקרתיות החדשות במסגרת קורס ניהול רכש והספקה

                                                           
CPSM-Certified Professional in Supply Management

 

תנאי הקבלה לקורס להסמכת CPSM:

 • תואר ראשון 
 • 3 שנים ניסיון בניהול הספקה ו/או רכש
 • לחילופין 5 שנות ניסיון בניהול הספקה ו/או רכש
הגדרת ניהול ההספקה = רכש ולוגיסטיקה , קניינות , הרכשה ושילוח בינ"ל.

 1. כאשר נדרש ניסיון מקצועי מלא, למטרת ההסמכות, 50.1% מהעבודה חייבת להיות ברמה מקצועית (קרי לא  עבודה בתמיכה ולא עבודה פקידותית ). ניסיון מקצועי  צריך לכלול במסגרת התפקיד סמכות לקבלת החלטות ויכולת שיפוטית עצמאית .

 2. ניסיון בניהול הספקה הינו הניסיון הקשור לניהול הספקה ולמרכיביו כפי שהוגדרו על ידי ISM . מרכיבי ניהול ההספקה הינם : רכש, קניינות ולוגיסטיקה . ניסיון בניהול הספקה חייב להיות המרכיב העיקרי באחריות המקצועית של המועמד לתואר CPSM®

 3. אדם זכאי להסמכה אם הוא אחראי בארגון על נושא מחקר, אנליזות , בקרת מלאי, ניהול הספקה או פעילות או פונקציה אחרת העונה על דרישות הזכאות.

 4. אדם שהינו מנהל שיש תחתיו עובדים המתעסקים בניהול הספקה שמדווחים לו , גם אם פונקציית העבודה שלו עצמו אינה כוללת ניהול הספקה, עונה על דרישות הזכאות.

 5. אדם שהינו מורה, מבצע מחקרים, ראש מחלקה, מנהל או דיקן מכללה, אוניברסיטה או כל מוסד אקדמי אחר, בעל אחריות אקדמאית בתחום ניהול ההספקה, עונה על דרישות הזכאות.

 6. יועץ שעבודתו כוללת דגש על ניסיון מעשי בניהול הספקה עונה על דרישות הזכאות.

 7. זכאות אינה ניתנת במקרה של ניסיון של פחות משישה חודשים. זכאות מתמשכת תינתן עבור הפסקה מינימלית בתעסוקה. הפסקה מינימלית מוגדרת כהפסקת תעסוקה של מקסימום 90 יום.

 8. לא ניתן להעניק למועמדים זכאות עבור יותר מאשר עבודה אחת במשרה מלאה בניהול הספקה  בו זמנית.  לדוגמא , מועמד לא יכול לתת מכתבי המלצה משני מעסיקים שונים תחת אותו פרק זמן עבודה .  

 9. אם המועמד מעורב בניהול הספקה בעסק משפחתי ומועסק בנוסף במשרה מלאה במקום אחר, ISM מחשיב את המשרה שאינה בעסק המשפחתי כמשרה העיקרית.

 10. התמחות אינה עונה על דרישות הניסיון המקצועי עבור זכאות.

 11. לצורך הוכחת הניסיון התעסוקתי יש להציג ל-ISM מכתבי המלצה מהמעסיק .
  להלן לינק לדוגמאות של מכתבי המלצה  כאלו : http://www.ism.ws/content.cfm?ItemNumber=18270