למי מתאים קורס פקידים רשויים?

קורס זה בא להכין את הלומדים לבחינות מטעם אגף המכס והמע"מ לתעודת פקיד רישוי מוסמך. הקורס כולל מרתון בחינות שמכין את הלומד לסוגי השאלות הנשאלות בבחינה.

תנאי קבלה לקורס:

  1. תושב מדינת ישראל
  2. בן 18 שנים לפחות
  3. ידע וניסיון בתחום (ע"י עבודה בתחום או כמו זה המוקנה בקורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי)
  4. 10 שנות לימוד
  5. תעודת יושר

בתום הקורס תוכל לעבור  בהצלחה את הבחינות של המכס המתבצעות בע"פ ובכתב . במידה ותעבור אותם תקבל רישיון  פקיד רישוי המוסמך מטעם המכס .

על מנת לממש את הרישיון אתה מחויב לעבוד תחת סוכן  מכס המורשה מטעם המכס או מטעם יבואן. במידה ואין אתה עובד תחת סוכן מכס/ יבואן לא תוכל לקבל רישיון בתוקף על אף מעבר הבחינה . מבחינת מקומות עבודה אופציונאליים תוכל להשתלב בחברות עמילות מכס, שילוח בינלאומי ויבואנים.

תפקיד פקיד הרישוי כולל קשר עם נציגי המכס, אחריות על בדיקת הטובין בעת הגעתם, מיונם ושחרורם מהנמל לאחר תשלום המיסים. במידה ותצבור ניסיון של 2 שנים כפקיד רישוי תוכל אח"כ לגשת לבחינות של המכס על מנת להיות סוכן מכס . 


מאמרים נוספים בתחום:

פורום סחר חוץ ושיווק בינ"ל
המכללה העסקית באיגוד לשכות המסחר מציעה פלטפורמה אינטרנטית בנושא סחר חוץ, יבוא / יצוא ושיווק בינלאומי שבו תוכלו לשאול שאלות ולקבל עצות ממיטב המומחים.
קרא עוד
קורס סוכני מכס
סוכן מכס הינו המקצוע הבכיר ביותר בעולם הסחר הבינלאומי ותפקידו לייצג את היבואן ו/או היצואן מול המכס, משרדי ממשלה ורשויות מוסמכות נוספות. סוכן המכס רשאי לייצג את לקוחותיו רק בתנאי שהוסמך על ידי אגף המכס וקיבל רישיון מטעמו.
קרא עוד
קורס משלחים בינלאומיים
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא .
התפקיד של המשלח הבינלאומי הינו לשנע מוצרים ממדינה למדינה ולצורך העיסוק בתחום הוא מחויב ברשיון מטעם אגף המכס . המשלח הבינלאומי אינו המוביל אלא מומחה המשמש כמתווך בין בעל המטען למוביל הבינלאומי.
קרא עוד
קורס פקידי רישוי
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא.
קרא עוד