מאמרים בקורס ניהול פרויקטים

גמישות כגורם הצלחה בניהול פרויקטים / לבנת קיזנר

דמיינו תרחיש בו אתם מנהלים מגוון פרויקטים של בנייה בו זמנית. דליפה מתרחשת באחד מאתרי הבניה, פוגעת בתשתיות הקיימות ועוצרת את התקדמות הפרויקט.

ישנן פעולות רבות שנדרש לבצע באופן מידי, לפני שהפרויקט יוכל לחזור למסלולו המקורי, ואף אחת מהן לא הייתה מתוכננת מראש. תוסיפו לזה את הזמן הנדרש לפתרון הבעיה, ​​שקרוב לוודאי יגיע על חשבון פרויקטים אחרים.

 

קרא עוד
עבודה מול חל"ת- חישוב מסלול מחדש/ לבנת קיזנר

אז רגע לפני שאנחנו נכנסים לעוד סגר מלא החל מיום שישי , אני רוצה לשתף אתכם שמזה תקופה ארוכה אני שומעת לא מעט אנשים, שטוענים בפניי שמשתלם להם להישאר בחל"ת מאשר לקבל עוד כמה אלפי שקלים בודדים ולצאת לעבודה . 

קרא עוד
שיטת ניהול מקרבת – אחד על אחד עם המנהלים הבכירים בארגון - מאת לבנת קיזנר**

כמנהלים אנו חווים בשנה האחרונה שינויים בקצב ובעוצמה שלא ידענו כמותם בעבר. שינויים רבים מתרחשים במקביל , כאשר שינוי רודף שינוי. 

משבר הקורונה הוביל עסקים רבים לאמץ טכנולוגיות חדשות ולעקוב בדבקות אחר התפתחויות טכנולוגיות, שהן מצידן מתעצמות מדי יום ביומו וחולשות על כל תחומי החיים. בשל כך, ארגונים וחברות נדרשים להיות דינאמיים יותר ויותר ודרוכים לזיהוי מוקדם של צרכים מחד ואיומים מאידך, תוך יישום שיטת ניהול שונה וחדשה.

בעבר המנהל בדרך כלל היה בעל הידע. הגישה ששלטה בקרב המנהלים היתה החזקת כל הידע הרלוונטי, קבלת כל ההחלטות בעצמם וניווט דרכי הפעולה בהתאם להחלטתם הבלעדית. גישה זו הובילה לעיתים להצלחות; אך כיום עמדה כזו תוביל ככל הנראה את הארגון למפלה וכישלון.

כיום חלק גדול מהידע הרלוונטי נצבר מיחסי הגומלין של הארגון עם סביבתו, והעובדים בקו הראשון הופכים להיות קריטיים יותר ויותר ללמידת הסביבה ולאיסוף מידע שישפיע על קבלת החלטות. זה נכון בכל התחומים, החל מעובדים בתחומי השירות והמכירות וכלה בעובדים המלווים תהליכי יצור. 


במאמר זה אתן לכם נקודות מבט אחרת ומרעננת על תפקיד המנהל. ניהול שאיננו שבלוני ומקובע, אלא יותר יצירתי ופתוח. שיטה  זו נקראת "ניהול מקרב" והיא מצריכה נכונות ושיתוף פעולה של כל דרגי הניהול הבכירים בחברה, לרבות אגף משאבי האנוש. 

 

קרא עוד
חשיבות ניהול הפרויקט לעסק / דני חייט
חיינו העסקיים (והאישיים) רצופים משימות ובחלקן משימות מורכבות מאוד. ע"פ מחקרים משימה המוגדרת היטב בתחילתה ומכילה את כלל מרכיבי התכנון הנדרשים סיכויי ההצלחה משתפרים באופן ניכר.
קרא עוד
מעקב ובקרת פרויקט/דני חייט
מאמר זה הינו האחרון בסדרת המאמרים בתחום ניהול פרויקטים ומשימות מיוחדות, הנושא האחרון שיש לתכנן בפרויקט הינו כיצד יש לעקוב ולבקר את הפרויקט.
קרא עוד
ניהול סיכונים כדרך לניהול משימות/דני חייט

ניהול סיכונים מבוצע על ידינו לאורך כל חיינו הניהוליים, אנחנו למדים מהניסיון שלנו (הווה אומר שנכשלנו באותם מקרים). במקרים טובים יותר אנחנו למדים מהניסיון של האחרים וכאן אנחנו כבר יכולים ללמוד לא רק אך להיכשל אלא כיצד להצליח וניתן כמובן להשקיע קצת יותר בדרכנו הניהולית ולאתר ולנתח את הסיכונים שיש לנו ספציפית ולפעול בהתאם.

קרא עוד
ניהול הזמן! המשאב החשוב ביותר בארגון ובחיים בכלל! / דני חייט
ההתמודדות המתמדת שלנו עם ניהול הזמן שלנו הינה נושא חובק עולם ומכתיב את סדר העדיפות שלנו בחיים ועד לסדר היום הנוכחי שלכם.
ניהול הזמן הטריד את כולם כבר במאה הקודמת ופיתוח מודלים משרתים אותנו עד היום.
קרא עוד
המנהל כיזם בארגון המשתנה / דני חייט
הכותרות בעיתונים זעקו על "טבע" - החברה של המדינה, הפיטורים הצפויים ועל מהלך שינוי נדרש שהביא בסופו לחילוקי דעות קשים בדירקטוריון (שהתפרסמו) ולפיטורי המנכ"ל. אין לי מספיק מידע כיצד "טבע" הובילה את השינוי הנדרש אבל במבחן התוצאה אנו רואים את הבעיות אליה "טבע" נקלעה בעקבות הרצון לשינוי ועוד לפני ביצועו.
במאמר מוקדם על ניהול פרויקטים ציינו את תהליך הייזום כתהליך מקדים לכל פרויקט/משימה מורכבת וברצוני ברצף מאמרים להרחיב כל שלב ושלב לצורך גיבוש תהליך ניהולי "בריא" בכל שינוי נדרש בארגון.
ניתן לייחס לכל מהלך בארגון המחייב ניהול ותכנון ודורש משאבים ניהוליים או אחרים כעל מהלך המצריך תהליך ייזום. היזם "הרגיל", אותו איש עסקים, המשקיע את הונו בפרויקט או עסק כזה או אחר מבצע הליך שהיום האקדמיה והעמותה לניהול פרויקטים (PMI) גיבשה "כתהליך הייזום".
תהליך הייזום בביצועו בשלבים ברורים ובניתוח מתאים יכול לשפר במידה ניכרת את סיכויי ההצלחה בשינוי הנדרש תוך הקטנת הסיכונים הצפויים במידה ניכרת.
ניתן תמיד להחליט שהסיכונים מובנים והיוזמה ממשיכה אבל זאת רק לאחר שאכן הבנו מהם אותם סיכונים ומהם האפשרויות העומדות בפנינו ליישום היוזמה.
קרא עוד
קורס ניהול פרויקטים יעשה לכם סדר
להיות מנהל בשוק הישראלי המודרני זה דבר שאינו קל ופשוט. בעולם עסקי רווי תחרות ארגונים מחויבים לשמור על סדר ולנהל את הפרויקטים שלהם באופן יותר מסודר ממושלם. תמיד יש לאן לשאוף לצמוח ודרכים להשתפר בתחום- את כל זה ניתן ללמוד בקורס ניהול פרויקטים.
קרא עוד