פייסבוק לינקדאין וואטסאפ אימייל
טופס התעניינות קורסים
השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
מעוניין ב -
יומן אירועים
מאי 2019
אבגדהוש
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
  קורס קורס     יום עיון יום עיון  
 
חדשות ועדכונים

מאמרים בנושא רכש ולוגיסטיקה

וכך הסקתי מהאיש החכם ההוא: במשא ומתן, יצירתיות בגיוס האינטרס, הוא שורש לפתרון כל בעיה מסחרית.
בשוק תחרותי, ביקוש והצע הינו הגורם המשפיע ביותר על תנודות מחיר. בין אם אנו לקראת מו"מ חד פעמי או מתמשך וארוך טווח, נאסוף תחילה מודיעין המגלה ביקוש והיצע עדכני להכרת כוחות ולחצי שוק עדכניים.
אחד הגורמים המשפיעים על שיחת המשא ומתן - הוא פורום משתתפיו. אנו לא תמיד נותנים את מלוא הדעת את מי, אם בכלל, נכון לצרף מטעמנו לפגישת המשא ומתן. השלכות התאמתו או מוכנותו של המצטרף מידיים, וההווה- לא ממהר לסלוח.
אנשי גבייה מצוינים הם אנשי מכירות מעולים ולהיפך מאת: רו"ח עידן סנוף
בעולם שבו חווית הלקוח מהווה אחד הנושאים העיקריים שהינם מפתח להישרדות וצמיחה של חברה, נקודות המגע של הלקוחות בשלב המכירה ובשלב הגבייה מעצבים את המפגש שבין רמת תפיסת איכות השירות של הלקוחות לציפיות שלהם ומשפיעים על נאמנות הלקוחות לחברה לאורך זמן ועל היכולת שלהם להמליץ על השירות או המוצר שקיבלו לאחרים.
בחירת האסטרטגיות והטקטיקות האופטימליות למשא ומתן מצריכות תהליך הכנה מקדים. תהליך זה מצריך: ניתוח הצעת הספק, הצבת מטרות מוגדרות למו"מ, ניסוח העמדות האופטימיות, בחירת צוות המו"מ וקביעת סדר היום. במקרים רבים תהליך ההכנה לוקח זמן רב ומצריך מחקר וניתוח מקיפים.
מהן אבני היסוד של כל עסק מצליח?
משפט ידוע אומר שלכל מגדל גבוה שנבנה חייב להיות בסיס איתן. אפשר להשליך את המשפט על התחום העסקי ולומר, שהבסיס לכל עסק מצליח הוא לוגיסטיקה מתוחכמת שמניעה אותו על ידי רכש נכון. יחד עם זאת, לא הרבה מכירים את התחומים האלו ומודעים לחשיבותם הרבה. מה בדיוק אומר לימודי רכש ולוגיסטיקה? ולמה כדאי להשקיע וללמוד את זה?

 ארגון מצליח יתפקד בצורה היעילה ביותר כאשר כל חברי הצוות מכירים את התוכנית הארגונית.
מכאן חשוב מאוד שגם הספקים, אשר לוקחים חלק משמעותי בתהליך יהיו מעודכנים עד כמה שאפשר באשר לצרכים העתידיים של הארגון. בדרך זו, הספקים יוכלו לספק את המומחיות הטכנולוגית המקסימלית ולתמוך במטרות הארגון.
מעורבות מוקדמת של הספק היא למעשה מהלך אשר מפגיש את הספק עם הצוות המתכנן של המוצר או השירות בארגון בשלב מוקדם של תהליך פיתוח המוצר. המטרה היא להיעזר במומחיות והניסיון של הספק בפיתוח מפרט מוצר או שירות, שיאפשר ייצור, הרכבה ואספקה אפקטיביים ויעילים.

מדיניות הינה קווים מנחים כלליים לקבלת החלטות בארגון. בסיס המדיניות הינו רוטינות ודפוסים, כאשר המדיניות הארגונית נמצאת בראש, תחתיה המדיניות התפעולית ואחריה נהלים וכללים.
בדרך כלל המדיניות הארגונית, הנוגעת לכלל עובדי הארגון, נבנית על ידי ההנהלה הבכירה. המדיניות משקפת במידה מסוימת את האמונות והפילוסופיות של ההנהלה הבכירה . המדיניות ברמת הארגון מועברת לאחר מכן מטה אל ארגון ניהול הרכש וההספקה שם היא מורחבת. מדיניות ניהול הרכש וההספקה נופלת תחת הקטגוריה של מדיניות תפעולית. לדוגמה, לארגון יכולות להיות אתיקה או מדיניות כללית, שניהול הרכש והספקה מרחיב כדי לכסות על תחומי ניגוד אינטרסים , טיפול בספקים וכו' .
משקיעים ולקוחות כאחד לוחצים באופן תמידי על הארגון להפחית עלויות ולהתמקד במיומנויות הליבה. כתוצאה מכך , ארגונים רבים בעולם עברו למיקור חוץ בכדי להגדיל את  יכולות הייצור ולחסוך בעלויות .

התוצאה – ספקים לוקחים חלק פעיל בעסקי לקוחותיהם ובעלי השפעה גדולה על ביצועיהם.

המכללה העסקית שרקור - בניית אתרים לשכת המסחר תל אביב והמרכז