אנשי עסקים ישראלים מפתחים עסקים באטלנטה וסוואנה שבארה"ב

משלחת איגוד לשכות המסחר בראשות לבנת קיזנר, מנהלת המכללה העסקית של איגוד לשכות המסחר, בשיתוף הקונסול הכללי באטלנטה, הנספחות המסחרית של ישראל ביוסטון, לשכת המסחר ארה"ב – ישראל ( AICC) והרשות לפיתוח כלכלי של מדינת ג'ורג'יה בארה"ב, יצאה לביקור עסקי בסוואנה ואטלנטה שבמדינת ג'ורג'יה בארה"ב. מטרת הביקור הייתה לבחון הזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה בין חברות ישראליות לחברות אמריקאיות בתחומי הרכש והלוגיסטיקה.

המשלחת אשר כללה בין היתר נציגים של חברת נמלי ישראל, חברת  צים, חברת Fourtec -Fourier Technologies , חברת  Starcom Systems  וחברת Top Image Systems , המעניקות  פתרונות לוגיסטיים לאורך כל החוליות בשרשרת האספקה הגלובלית . 

הביקור החל בעיר סוואנה בה התקבלו חברי המשלחת בכבוד וחמימות יוצאי דופן ובלווי משטרתי צמוד מטעם  משרד ראש העיר .

גב' עדנה ג'קסון, ראש העיר של סוואנה, ארחה את המשלחת לאירוע חגיגי אליו הוזמנו ראשי הארגונים הכלכליים המקומיים והקהילה היהודית. במהלך האירוע    התקיימו פגישות עם למעלה מ-70 חברות אמריקאיות, המעוניינות בשיתופי פעולה עם החברות הישראליות שהשתתפו במשלחת.

כמו כן , התקיים סיור מרתק בנמל סוואנה אשר צפוי, בעשור הקרוב, להפוך לנמל השני בגודלו בארה"ב, זאת בשל יכולתו למצוא איזון בין הייבוא לבין הייצוא ולמנוע מבעלי הספינות לחזור ריקות. סוואנה הינה יצואנית של חומרי גלם ובכדי להגדיל את היבוא, הנהלת הנמל שכנעה חברות כמו וול-מארט, הום דיפו ואיקאה לנצל את הקרקעות הריקות שנמצאות ליד הנמל בכדי לבנות מרכזי הפצה, שבהם נפרקות  הסחורות שמגיעות מעבר לים ומועברות מסוואנה לחנויות בארה"ב.

באטלנטה השתתפו חברי המשלחת בכנס הלוגיסטיקה ושרשרת האספקה המתקיים זו השנה החמישית באטלנטה, ג'ורג'יה. הכנס סיפק לחברות הישראליות הזדמנות ייחודית להכיר את הצרכים והאתגרים של התעשייה האמריקנית בתחום הלוגיסטיקה ולהיחשף להזדמנויות העסקיות הקיימות בארה"ב. חברי המשלחת אשר הציעו מגוון פתרונות לוגיסטיים תוצרת ישראל יכלו לחשוף את עצמם בפני צמרת עולם הלוגיסטיקה ובכירי התעשייה האמריקאית באמצעות פגישות אישיות.

לדברי קיזנר: "הביקור היה פורה וכלל פגישות עסקיות רציניות וברמה גבוהה ביותר. החברות הישראליות מדווחות על דיונים בעסקאות בעלות היקף של מיליוני דולרים וכבר מתכננות את ביקורן הבא בג'ורג'יה כדי לחתום על חוזים למימוש הפרויקטים".

בנוסף, חברי המשלחת קיימו פגישות עסקיות עם ההנהלה הבכירה של חברת  UPS, הנהלת שדה התעופה באטלנטה וחברי לשכת המסחר ארה"ב-ישראל.