8 טיפים מנצחים לעיצוב שולחן החג מבית היוצר של המכללה העסקית

8 טיפים מנצחים לעיצוב שולחן החג מבית היוצר של המכללה העסקית
ריחות הסתיו וסירי החג, צמיחה ירוקה וגוונים אדומים של רימון, דבורים מזמזמות ואושר של שירי ילדים – ושולחן חג אחד שעומד עירום במרכז החדר.
עיצוב שולחן הוא תמיד אתגר גדול, אך באמצעות תכנון מראש וקצת חידושים זולים וזמינים נוכל להפוך אותו גם לחוויה.
קורס עיצוב וניהול הפקת אירועים של המכללה העסקית אסף עבורכם שמונה טיפים מנצחים מאת המומחים שלנו, שישאיר פיות פעורים ויהפכו את השולחן שלכם למרכז השיח:
 
דעו מי וכמה מגיעים לחג
בדקו כמות אנשים מדויקת וחשבו כמה ניתן להושיב מול שולחן החג בצורה נעימה ונוחה. בשלב זה כדאי לבחון האם להפריד את הילדים לשולחן נפרד או לשלבם עם המבוגרים, האם יש צורך בשולחנות מתקפלים וכן כיצד לסדר את השולחן בצורה הנכונה ביותר בחלל.
 
בחירת הקונספט
קבלו החלטה מה הנושא בו אתם מתמקדים השנה ואשר יוביל את עיצוב השולחן: האם נקי ומודרני או כפרי וצומח? האם בשילוב של פירות העונה או של סימני החג?
 
בחירת הצבעים
אנו ממליצים לבחור צבע אחד דומיננטי. שילוב של כמה צבעים חזקים עלול ליצור מראה שולחן מבולגן או לא ברור. לדוגמה, גווני זהב וכסף משדרים יוקרה, ירוק על לבן עם רמז של אדום רימון יוצר אווירה כפרית יותר.
 
בחירת הכלים
גם בחירת הכלים חשובה. בין אם מדובר בכלי חרס וזכוכית ובין אם מדובר בכלי חד פעמיים, כדאי לבחור בפריטים סולידיים או מעוטרים בעדינות, וכמה שפחות מאסיביים. הם מלווים את האוכל ולא צריכים לגנוב את הפוקוס. לאווירה יוקרתית ניתן ללכת על כלים שקופים או לבנים, לאווירה כפרית ניתן לבחור כלים מעוטרים עדינים. אפשר גם לשחק עם הפריטים השונים לשלב לדוגמה גביע יין עם כוס חלקה ופשוטה, ראנרים או חבקי מפיות עם קריצה, ואם יש לנו את הכישרון הנדרש - אפילו ליצור קיפולי נייר מרהיבים מהמפיות (אפשר למצוא סרטוני הדרכה לכך ביו טיוב).
 
כוסות לאירוע
 
 
מפה ומפיות
לא חייבים לבחור את המפה הלבנה המסורתית. רצוי מדי פעם לרענן ולשלב טקסטיל מעניין כמפה או מפיות, כגון שמיכת טלאים, מפיות וינטאג', ציפה מעניינת או כל בד שיכול להפתיע. אפשר ליצור טוויסט קטן בסרטים דקורטיביים לקשירת המפיות, כמו גדילי סאטן לאירוע יוקרתי או רפיה וחוטי פשתן לאירוע כפרי. רעיון משדרג במיוחד יכול להיות סרט פפיטה בשילוב ענף ירק כמו רוזמרין, הדס או לוונדר ריחני.

מרכזי השולחן והמוטיבים החוזרים
במידה ומדובר בעיצוב שולחן ארוך יש למקם כמוטיב חוזר מרכזי שולחן זהים במרווחים שווים. ניתן כמובן לסדר את השולחן כמוטיב מעניין בצורת האות ח או האות T. בנוסף, לרוב הכיסאות סביב השולחן שונים וכדי ליצור אחידות או להתאימם לקונספט ניתן לכסות אותם בבד או לחילופין לקשט באמצעות כריות צבעוניות שיוצרות תחושה עליזה.
 
חשיבה מחוץ לקופסה
הפתעות וחידושים הם מה שישאיר את תחושת הוואו גם לאחר האירוע. בקורס הפקת אירועים האחרון שנערך במכללה העסקית התקיים שיעור שזירה במהלכו אחד התלמידים עיצב זר פורח על גלגל של אופנים שהוצב במרכז השולחן. זה היה מדהים! חשבו, כל דבר יכול להיות מרכז שולחן יצירתי, החל מכוס פשוטה, דלי צבעוני, קופסת תכשיטים ישנה ממנה נשפכים רימוני זהב ואפילו משאית פלסטיק של הילד מלאה בתפוחים. אין ספק שידברו עליה עוד שנים רבות...
 
יחס אישי
בסופו של דבר, היחד האישי שתקדישו לכל אורח ואורחת הם שישארו בליבם עם תום הארוחה, ויהיו "סימן" של קרבה לכל השנה. גם דבר קטן כגון כרטיס ברכה ממותג אישי מותאם לאורח במקום מושבו או בקבוק שתיה עם מדבקת איחולים אישיים. ובל נשכח את האורחים הצעירים: הפתעות קטנות לילדים שיעסיקו אותם בהמשך הערב או, פלייסמנט נייר חינני עם ברכות החג שניתן להוסיף עליו ברכה אישית או לצבוע ולהגיש לבני המשפחה – יהיו גם מזכרות מקסימות מאירוע בלתי נשכח.

לסיכום , אל תפחדו לאלתר עם מה שיש לכם בבית: ערבבו יקר עם זול, השתמשו במה שיש וצרו ממנו את המיוחד; והעיקר... תחגגו!
שנה טובה ומתוקה מהמכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א