אבן דרך- שבעה פרקים בשירות הציבור / אוריאל לין

אבן דרך- שבעה פרקים בשירות הציבור / אוריאל לין
מחיר לצרכן: 160 ₪
מחיר לחברי לשכת המסחר ת"א והמרכז: 128 ₪
מחיר לסטודנט: 128 ₪

חבר הכנסת (לשעבר), עורך-הדין אוריאל לין, מלווה את הציבוריות הישראלית מזה כארבעים שנים.
דרך בבואת פעילותו הציבורית של לין, ניתן ללמוד רבות על התפתחותה של הכלכלה המקומית, תהליך היווצרותם של יסודות המשפט החוקתי, השיטה הפוליטית הנוהגת בישראל ופעילות המגזר העסקי.
אוריאל לין יזם, הוביל והיה שותף לרפורמות כלכליות ומשפטיות, שעיצבו את דמותה של מדינת ישראל, והשפעתם ניכרת על החברה הישראלית.

לאחר שצבר ניסיון בעולם האקדמיה, המשפט והמגזר העסקי, כיהן לין בתפקידים ציבוריים רבים: מנהל רשות ההשקעות לצפון אמריקה, הממונה על הכנסות המדינה, מנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות, חבר-כנסת בכנסות ה-11 וה-12, יו"ר וועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת ה- 12, דירקטור בחברות ציבוריות ממשלתיות, נשיא לשכת המסחר תל-אביב והמרכז ונשיא איגוד לשכות המסחר. 

המייחד ספר זה הינו השילוב בין הפובליציסטיקה לבין הביצוע. לין אומר ש"דברים שרואים משם רואים גם מכאן ולפעמים רואים מכאן ביתר עוצמה". הוא עמד במבחן הביצוע. בכל אחד מהתפקידים הציבוריים שהיו לו הוא הצליח להעביר רפורמות מרחיקות לכת. 
בתקופת כהונתו כממונה על הכנסות המדינה הוביל לין רפורמה מקיפה, נועזת וחסרת תקדים, במערכת חוקי המס וארגון רשויות המס, ובתקופת כהונתו כמנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות הוביל את פתיחת משק האנרגיה לתחרות. כיו"ר וועדת החוקה חוק ומשפט, של הכנסת ה- 12, יזם, קידם והוביל רפורמה מקיפה בשיטה הפוליטית ובייסוד זכויות היסוד של הפרט בישראל. 
  
"אבן דרך-שבעה פרקים בשירות הציבור" הינו ספר מאמרים וכתבות.   
המאמרים נבחרו וקובצו מתוך אלפי מאמרים, פרי עטו של לין, שנכתבו על-ידו במהלך שנות פעילותו הציבורית ופורסמו בעיתונות בארץ. המאמרים מבטאים את גישתו, עמדותיו והצעותיו האופרטיביות של לין כמעט בכל נושא מהותי בתחום המשפט, הכלכלה, החברה ובטחון הפנים, עימה התמודדה מדינת ישראל במהלך ארבעים השנים האחרונות.
במאמריו של לין תוכלו למצוא הבעת עמדה, בהירה והחלטית, בנושאים רבים ומגוונים, משפטיים, כלכליים וחברתיים. הכתבות המעטות, בשוני מן המאמרים, המופיעות בספר הם מעין ציוני דרך, כפי שפורסמו בעיתונות הישראלית, שלוותה את פעילותו ופועלו של לין.
חלק גדול מהמאמרים הינם בעלי רלוונטיות עכשווית.

שמונת הפרקים בספר, מתארים שמונה תקופות, הכוללים את שבעת התפקידים שביצע לין בשירות הציבור. בתחילתו של כל פרק תוכלו למצוא "מסמך אישי", תיאור התקופה, בדרך כתיבתו המיוחדת של לין ובנימתו האישית. 
 
הספר יכול לשמש כספר סימוכין (Reference) בנושאים תלויים ועומדים על סדר היום הציבורי. כך לדוגמא, תוכלו למצוא מאמרים וכתבות בנושא שינוי שיטת הממשל בישראל, אופי ומהות החוקה הישראלית ועוד, נושאים בהם עסק לין באינטנסיביות רבה בתקופת כהונתו כחבר-כנסת ואף לאחר תקופה זו.
הספר יכול גם לשמש כנקודת מוצא מחשבתית למחוקקים, משפטנים, כלכלנים, עיתונאים ו"קובעי דעה", מרצים, סטודנטים וכל מי שהינו "אזרח" המדינה. 
ספר זה הינו בעל חשיבות מיוחדת לסטודנטים הלומדים את מדעי המדינה, החברה, המשפט והמדיניות הציבורית.

מאמרים נוספים בתחום:

מצויינות בשירות - מדיבורים למעשים

מחיר הספר: 78 ש"ח
מחיר הספר עבור חברי לשכת המסחר ותלמידי המכללה העסקית: 67 ש"ח
המחיר אינו כולל דמי משלוח.קרא עוד
בראש חרדי

מחיר חבר : 69 ש"ח

מחיר לא חבר: 99 ש"ח.

המחיר אינו כולל דמי משלוח 

קרא עוד
פשוט לכתוב נהלים – המדריך השלם
מחיר חבר : 68 ש"ח

מחיר לא חבר: 75 ש"ח

 

**לרוכשים את הספר. ספר נוסף "איך לחשוב כמו מנכ"ל" בתוספת של 12.90 ש"ח. 

המחיר אינו כולל דמי משלוח 

 

קרא עוד