אנגלית עסקית You can do it!

עוד במאה ה19 אחרי התפתחויות בתשתיות התחבורה, מומחים החלו להבין שיש צורך בשפה אחת משותפת לכל אדם בעולם, כדי שיהיה נוח לתקשר ולסגור עסקאות גם בין מדינות. אחרי תהליך גלובליזציה מואץ כולם כבר יודעים היום אנגלית זה בייסיק (ואם לא הבנתם את המילה האחרונה, תמשיכו לקרוא אתם חייבים את זה לעצמכם). מה בדיוק ייצא לכם מלימודי אנגלית עסקית? ואיך אפשר לשפר את האנגלית מבלי להתאמץ ולשבור שיניים? המשיכו לקרוא, ותדעו!
הרעיון לשפה משותפת אחת לכל העולם התחיל עוד במאה ה19, הרבה לפני שאנגלית הייתה כל כך חשובה. יהודי חכם בשם זמנהוף הגה את רעיון שפת האספרנטו- שפה מתוכננת, אותה ילמדו כשפה שנייה בכל העולם. העיקרון עליו חשב זמנהוף הוא ניסוח שפה קלה שבעזרתה אנשים זרים ממדינות שונות יוכלו לתקשר. נכון שהיום בקושי מיליון מדברים אספרנטו ברחבי העולם, אבל אתם מוכרחים להודות, זה רעיון גאוני! חצי מאה לפני שבכלל החלו ניצנים של הגלובליזציה בעולם, זמנהוף חשב על האופציה לאפשר לאנשים מרחבי העולם לתקשר בניהם, במטרה ליצור עסקים, מרשים לא? אפשר אפילו להגיד גם פורץ דרך! במציאות שלנו קצת מוזר לחשוב על זה כפריצת דרך, כיוון שאנו עמוק כל כך בתוך הגלובליזציה, ואין לנו יכולת לדמיין את עצמנו בלי קשר עסקי בין המדינות השונות.

אפשר להגיד בוודאות שבתהליך הגלובליזציה האספרנטו, החליפה האנגלית. כיום בזמנים שהעולם הוא "כפר גלובלי" אחיד, כל הדברים נעשים בו באנגלית. השפה השנייה המדוברת ביותר בעולם היא האנגלית, תיירים מתנהלים באנגלית, ולא רק... מידע אקדמאי רב זמין אך ורק באנגלית, בפסיכומטרי יש פרק שלם רק באנגלית, וגם עולם העסקים שלנו מושתת על אנגלית. בעולם העסקים כולם מתקשרים עם כולם רק באנגלית, חלק נכבד מהצעות העבודה בהרבה תחומים, מציינות בדרישות שלהן דוברי אנגלית ברמה גבוהה עד שפת אם. כיום יש אינספור הזדמנויות להתפתח עסקית וכמעט כולן כרוחות בהזדמנות לתקשורת אישית ועסקית שמתנהלת- באנגלית. חשוב שלכל אחד ובאחד ובייחוד לאלו העוסקים בעולם העסקים תהיה את ההזדמנות הזו!

החשיבות למקצוע האנגלית מתחיל מוקדם מאוד היום- ואפשר לראות את ההבנה כי השפה חשוב עוד בניצנים של מערכת החינוך הרבה ילדים נחשפים החל מגיל צעיר מאוד, לספרים באנגלית, שירים באנגלית ואפילו לחוג העשרה ללימודי אנגלית. כל ילד יודע בלימודי אנגלית- אסור לזלזל.
מה רמת האנגלית שלכם? האנגלית שלכם בינונית? חוששים לדבר באנגלית? מתקשים לקרוא באנגלית? אל תתנו לזה להשאיר אתכם מאחור! אתם צריכים את האנגלית בשביל העסק שלכם, וגם בשביל עצמכם! זה נכון שלילדים יותר קל לקלוט שפה, אבל אין זה אומר שלמבוגרים זה בלתי אפשרי…

האנגלית הנלמדת בבית הספר מתמקדת בבניית אוצר מילים ובדקדוק, לימודי אנגלית עסקית זה משהו שונה לגמרי, שם מלמדים אוצר מילים ממוקד לעולם העסקים, הכנת פרזנטציות באנגלית, ותרגול שיחת חולין קולחת באנגלית. אם רמת האנגלית שלכם לא מספקת אתכם, והייתם רוצים לקבל טיפים איך לחזק את האנגלית ולקבל ביטחון לפתוח את הפה ולדבר אנגלית מבלי לחשוש (וגם לתקתק על המקלדת) הגעתם למקום הנכון. אנחנו ניתן לכם כמה טיפים ללימוד אנגלית- שלא כרוכים במאמץ רב:

1)קריאה קריאה ושוב קריאה.
ספרים מכילים בתוכם עולם ומלואו- הם אלו שיוכלו לעזור לכם בצורה הכי משמעותית לשיפור אוצר המילים. קריאה מרובה תעזור לכם גם להתנסח בקלות יותר ובצורה יותר טובה באנגלית ואפילו תבוא לידי ביטוי בשיח.
נכון, לרובנו זה קשה לקרוא בשפה שאינה שפת אם, לכן כדאי לכם להתחיל בספר שאתם אוהבים- נסו לקורא בשנית סיפור שאהבתם והפעם באנגלית, אל "תתפרעו" ותבחרו ספרים עבי כרס- אלא ספרים שבאמת תוכלו ליהנות מקריאתם. מה עושים כשנתקלים במילים לא מובנות בזמן הקריאה? הכינו רשימה ותתרגמו כל פרק את כולן- אל תתרגמו מילה אחרי מילה זה יכול להתיש אתכם- מה גם שבוודאי תבינו את רוב המילים שרשמתם ברשימה בהמשך הקריאה..

2) סרטים ותוכניות טלוויזיה- רוב התכנים בין כה באנגלית, אז למה לא לשפר את האנגלית תוך כדי צפייה? בחרו סרט או תוכנית, וצפו בו בלי תרגום (או עם כתוביות באנגלית) צפייה מרובה תוכל לסייע לכם בבניית אוצר מילים עדכני, סלנג והכרת התרבות שמאחורי השפה.

3)מוזיקה- כמו הסרטים ותוכניות הטלוויזיה, יש מבחר עצום של שירים באנגלית- בחרו שיר אהוב עליכם במיוחד ונסו להבין את כל המילים בו ואת משמעותן- זו דרך למידה טובה בנוסף לקורסים מקצועיים יותר.
כיוון שלא כל התכנים באנגלית נכונה דקדוקית

4)הרצאות באנגלית- בעידן בו האינטרנט מציע אינסוף מידע- האזנה להרצאות באנגלית זה כלי לא רע לשיפור השפה (ועל הדרך להרחבת הידע הכללי). איפה אפשר להאזין? ted, יו טיוב והזרוע נטויה.
דרך הרצאות תיתקלו בדיבור קולח ונכון דקדוקית, זה כלי נהדר ללמידת טון, הגהה ומבטא השפה האנגלית.

5)שיחה באנגלית- אין כמו ללמוד שפה כמו לדבר- פשוט לדבר בביטחון.
שיחה עם דוברי אנגלית ברמת שפת אם תוכל לעזור לכם פלאים לשיפור השפה. היעזרו בה לקבל פידבק על טעויות דקדוקיות ושיפור אוצר מילים. חפשו דובר אנגלית לפי תחומי עניין משוטפים קבוצות ועמודים בפייסבוק הם דרך מומלצת להגיע אל אנשים אלו.

6) פתחו מחברות- הוציאו את העטים.
בנוסף לחמשת השיטות שתוכלו לתרגל בעצמכם, תוכלו ללמוד גם באופן מקצועי, שיביא לתוצאות מהירות ומשמעותיות יותר. הרבה מוסדות לימוד מקדישים קורסים שלמים ללימוד אנגלית, ובעיקר אנגלית עסקית. אלו לימודים שיעזרו לכם באופן מדויק וייחודי בדיוק לתחום שאתם צריכים- זירת העסקים.
מי קהל היעד של קורס אנגלית עסקית? אנשי עסקים שיש להם קשרים בעולם העולמי, או במילים אחרות כל מי שיש לו חלק בעולם העסקי.

קורס אנגלית עסקי ילמד אתכם בדיוק את דברים שאתם זקוקים להם בעולם העסקים. בקורס תתרגלו צעד אחר צעד משפטי בסיס, מילות מפתח וביטויים מרכזיים. לאחר הקורס תדעו הרבה יותר, והחשוב מכל תקבלו ביטחון לדבר לכתוב ולקרוא באנגלית, הדבר יטיב עם העסק שלכם ויותר מזה- יעזור לכם.
למוסדות לימודים רבים יש קורסים המוקדשים כולם לשיפור והעלאת האנגלית עסקית, עיקר הדגש הוא על דיבור קולח וכתיבה נכונה דקדוקית. כל אילו יכולים לעזור לכם להציג את עצמכם, ואת העסק בצורה מקצועית. זהו חלון הזדמנויות בשבילך להיכנס ולהצליח עולם העסקים הגלובלי. ובעצם, הדימוי המתאים פה הוא דלת פתוחה לרווחה ביחד עם שטיח אדום פרוש- אז מה, נותנים לכם כזו הזדמנות, לא תיכנסו?

מאמרים נוספים בתחום:

קורס אנגלית עסקית ומסחרית

השפה האנגלית מהווה את הנדבך המרכזי בתקשורת המילולית והכתובה בסחר הבינ"ל בין חברות. עסקאות יבוא ויצוא ,כוללות תכתובת ענפה ודורשות מיומנויות מקצועיות בהתנהלות מול הגורמים השונים בחו"ל בהיבטי כתיבה, דיבור וקריאה.
המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז מזמינה אותך, העוסק בסחר בינ"ל על היבטיו השונים, לתגבר את יכולתך העסקיים בשפה האנגלית.

הקורס מתמקד על השפה האנגלית העסקית ולא על השפה המדוברת אותה אנו מכירים דרך בית הספר, סרטים, קריאה ושיחות חולין.

קרא עוד