יום עיון בנושא ניהול סיכונים בעסקאות בינלאומיות

במדינות שונות בעולם, לרבות בישראל,  גוברת הנטייה לאמץ מדיניות חקיקה ואכיפה המטילה הגבלות בדבר איסור מתן שוחד .

בנוסף, גוברת כיום המודעות והאכיפה לגבי סחר עם מדינות עליהן מוטלות סנקציות, סחר עם מדינות אויב וחשיפה לגופים עסקיים המעורבים בהלבנת-הון ומימון טרור.

לאור זאת, המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז החליטה לערוך יום עיון מקצועי במטרה להציג כלים נדרשים ושיטות פעולה על מנת לצמצם את חשיפת החברות הישראליות ומנהליהן לסיכונים הנובעים מחוסר הוודאות בעבודה מול גורמים בעסקאות בינלאומיות.


קהל היעד:

מנכל"ים, יועצים משפטיים, מנהלי סיכונים, מבקרי פנים, מנהלי רכש ומנהלי שיווק בכירים.


סדר יום:

8:30-9:00
התכנסות וכיבוד קל
9:00-9:15
דברי פתיחה
9:15-10:30
הגלובליזציה והסיכונים הכרוכים בסחר הבינלאומי

מר מוטי שפירא, מנכ"ל מ.א.ש. פתרונות מקוריים בע"מ. בעל ניסיון בסחר הבינלאומי של למעלה מ- 30 שנה
10:30-11:30
האכיפה הכלכלית בישראל

מר דורון ארבלי , מנהל רשות המיסים היוצא
11:30-11:45

הפסקת קפה

11:45-12:45
סקירת החקיקה העוסקת באיסורים והגבלות על הסחר הבינלאומי

עו"ד דין גיל נדל, שותף וראש תחום דיני יבוא יצוא וסחר בינלאומי במשרד  
גולדפרב- זליגמן ושות'
12:45-13:45
עוקצים בסחר הבינלאומי

גב' שרה יונגר - ראש ענף סחר בינלאומי ותשלומים בינלאומיים בבנק לאומי
13:45
ארוחת צהרים

מועד והיקף  הלימוד:

ההשתלמות  תתקיים בתאריך 12.06.14, יום חמישי, בין השעות 08:30-14:00 במכללה העסקית, בית לשכת המסחר ת“א והמרכז, רח‘ החשמונאים 84 ת“א.


 

מאמרים נוספים בתחום:

פורום סחר חוץ ושיווק בינ"ל
המכללה העסקית באיגוד לשכות המסחר מציעה פלטפורמה אינטרנטית בנושא סחר חוץ, יבוא / יצוא ושיווק בינלאומי שבו תוכלו לשאול שאלות ולקבל עצות ממיטב המומחים.
קרא עוד
קורס סוכני מכס
סוכן מכס הינו המקצוע הבכיר ביותר בעולם הסחר הבינלאומי ותפקידו לייצג את היבואן ו/או היצואן מול המכס, משרדי ממשלה ורשויות מוסמכות נוספות. סוכן המכס רשאי לייצג את לקוחותיו רק בתנאי שהוסמך על ידי אגף המכס וקיבל רישיון מטעמו.
קרא עוד
קורס משלחים בינלאומיים
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא .
התפקיד של המשלח הבינלאומי הינו לשנע מוצרים ממדינה למדינה ולצורך העיסוק בתחום הוא מחויב ברשיון מטעם אגף המכס . המשלח הבינלאומי אינו המוביל אלא מומחה המשמש כמתווך בין בעל המטען למוביל הבינלאומי.
קרא עוד
קורס פקידי רישוי
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא.
קרא עוד