מאמרים בנושא סחר בינלאומי ומסחר אלקטרוני

מכתב אשראי שנפתח על ידי חברות מימון / מאת סידני אמיר

בין כל שיטות התשלום המקובלות בסחר הבינלאומי מהווה מכתב האשראי ובעגה המקצועית L/C או Letter Of Credit את גולת הכותרת, כשיטה המתקרבת לאיזון מקסימלי בהגנה על האינטרסים של כל המעורבים בעסקה. שיטת תשלום זו מצליחה להפריד בין העסקה המסחרית ובין התשלום תמורתה.

קרא עוד
וירוס הקורונה: כיצד ההתפרצות תשפיע על הכלכלה העולמית? / מאת לבנת קיזנר
התפשטות נגיף הקורונה שהתחיל בסין והתפשט לרחבי אסיה, אירופה וארצות הברית יצרה אתגר עבור ממשלות ורשויות הבריאות הנואשות לבלום את התקדמותו.
קרא עוד
מה מחכה לנו ב-2020 עם כניסת מונחי המכר הבינלאומיים החדשים– Incoterms® 2020 מאת: לבנת קיזנר

בתאריך 1 לינואר 2020 תיכנס לתוקף מהדורה חדשה של מונחי המכר הבינלאומיים, Incoterms 2020 , שתפורסם ע"י לשכת המסחר הבינלאומית (ICC) .
מהדורת המונחים החדשה תתפרסם במהלך הרבעון האחרון של 2019 לרגל ציון 100 שנים לפעילותה של לשכת המסחר הבינלאומית.

קרא עוד
אנשי גבייה מצוינים הם אנשי מכירות מעולים ולהיפך מאת: רו"ח עידן סנוף
בעולם שבו חווית הלקוח מהווה אחד הנושאים העיקריים שהינם מפתח להישרדות וצמיחה של חברה, נקודות המגע של הלקוחות בשלב המכירה ובשלב הגבייה מעצבים את המפגש שבין רמת תפיסת איכות השירות של הלקוחות לציפיות שלהם ומשפיעים על נאמנות הלקוחות לחברה לאורך זמן ועל היכולת שלהם להמליץ על השירות או המוצר שקיבלו לאחרים.
קרא עוד
מעוניינים לעסוק בייבוא? את הטיפים האלה חשוב שתכירו
כיום כמעט כל אחד מאתנו כבר הספיק לייבא לפחות מוצר אחד לארץ במסגרת ייבוא אישי . אבל שמחליטים לעשות מזה עסק ולייבא בצורה מסחרית , חשוב לבין שפעילות הייבוא נוגעת בהיבטים שונים שחובה להכיר . אי ידיעה עשויה לגרום ליבואן נזקים גבוהים מאוד , קנסות ואף להשמדת המוצר .
קרא עוד
יבואנים : שבוע אחרי עלית מערכת סחר החוץ החדשה "שער עולמי" , קבלו מספר טיפים חשובים !
 
רשות המיסים השיקה שבוע שעבר את המערכת הממוחשבת החדשה לשחרור חבילות מהמכס שנקראת "שער עולמי" . אחרי עליית המערכת , אם אתם יבואנים או מתכוונים להיכנס לעולם היבוא עליכם לשאול את עצכם :

1. רכשתם כבר כרטיס חכם ?
2. שלחתם כבר ייפוי כוח אינטרנטי למכס ?
קרא עוד
חולם ליבא מסביב לעולם? צעדים ראשונים כיצד להתחיל
כשהיינו קטנים, דיברו איתנו על לימודי משפטים או רפואה כתחומים אטרקטיביים. אבל הזמנים השתנו, העולם נהיה הרבה יותר גלובאלי, ועם לפטופ קטן ווי-פיי יש אנשים שמצליחים לנהל היום עסקי ייבוא מצליחים, עם עיקרון פשוט: להביא סחורה איכותית ממקומות שונים בעולם ולמכור אותה בארץ. אז איך הופכים להיות יבואנים? איך רוכשים את המקצוע? ומה צריך לעשות? כל הפרטים
קרא עוד
יבוא מסין
זה כבר לא סוד. המשפחה, החברים והמכרים מהעבודה, כולם מזמינים מוצרים מסין. הייבוא מסין הפך אטרקטיבי ביותר עקב פערי המחירים שבין קניית המוצרים בחו"ל למול המחירים בארץ. יבואנים מכל העולם מבינים את עושר ההיצע והזמינות המתקיימים בשוק הסיני ואינם מרשים לעצמם לדלג מעל אחד השווקים הצומחים והמעניינים ביותר בעולם.
קרא עוד
נמאס לכם להישאר מאחור? למדו כיצד למקסם את הרווחים ממסחר בינלאומי
רשמית, המסחר הוא אינו "המקצוע העתיק בעולם", אבל יש שיגידו שהוא ראוי להגדרה זו יותר מכל מקצוע אחר. ממצאים ארכאולוגיים מראים כי סחר חליפין התרחש כבר בתקופת האבן, ונתיבי מסחר בינלאומיים הופיעו לראשונה באלף השלישי לפנה"ס. במאה ה-5 לספירה, המסחר כבר היה עמוד השדרה הכלכלי של האימפריה הרומית, אך ההיסטוריה לא עצרה שם וזימנה עוד תהפוכות וגלגולים רבים למסחר בכלל ולמסחר הבינלאומי בפרט.
קרא עוד
מדריך מעשי ליבואן המתחיל / לבנת קיזנר
הליכי היבוא לישראל כוללים שורה ארוכה של פעילויות שעל היבואן להכיר לפני ביצוע עסקת היבוא .
אז אם החלטת להתחיל לייבא , אנו במכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א קיבצנו עבורך מידע על כמה מהתהליכים שיש לקחת בחשבון מרגע ההחלטה על ביצוע יבוא כלשהו ועד לשחרור הטובין .
קרא עוד
בקרוב מהפכה בעולם הייצוא הדו שימושי – בקשות לרישיונות ולאישורים יוגשו באופן מקוון
לקראת המעבר של משרדי הממשלה למערכת 'מסלול' ,שתאפשר להגיש באופן מקוון טפסי בקשות לרישיונות ולאישורים בייצוא , המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז קיימה היום (17.6.15) כנס בנושא חידושים ועדכונים בתהליך הייצוא הדו שימושי, בהשתתפות גורמים בכירים מהנהלת המכס ומשרד הכלכלה, ומאות יצואנים וסוכני מכס.
קרא עוד
מערכת מכס חדשה "שער עולמי" שלב 2 יבוא בסיסי / ליבנת קיזנר
מערכת "שער עולמי" (סחר חוץ דור חדש) היא מערכת מידע אסטרטגית וחיונית לניהול סחר חוץ של מדינת ישראל ונמצאת כיום בסדר עדיפות לאומי גבוה . המערכת מיועדת להחליף את המערכות התפעוליות הקיימות ברשות המיסים בתחום סחר-חוץ.
קרא עוד