למי מתאים קורס ניהול מתקדם בסחר בינלאומי?

הקורס מיועד למנהלי יבוא ויצוא, מנהלי רכש ולוגיסטיקה, יבואנים ויצואנים, ובוגרי קורס יבוא יצוא.
לשכת המסחר ת"א והמרכז מתמחה במתן הכשרות וקורסים בנושאי סחר בינלאומי , יבוא ויצוא, משלחים בינלאומיים וסוכני מכס מורשים מטעם מנהל המכס.
כתוצאה מפניות רבות של בוגרי קורס יבוא יצוא , מנהלי יבוא ויצוא וגורמים נוספים העוסקים בתחום לקיים קורס שייתן דגש על ההיבטים החשובים בעבודה מול המכס, וכן לקבל כלים וידע כיצד למקסם את ההקלות הניתנות בתחומי יבוא יצוא מקורח פקודת המכס וחיקוקים רלבנטיים נוספים נוכחנו לדעת כי חסר לגורמים הפונים ידע בסיסי ומתקדם חשוב אשר יכול לסייע להם רבות ברמה המקצועית והניהולית.
הקורס אמור לסייע ולהכיר את תהליכי היבוא והיצוא השונים, ללמד כיצד להתמודד עם חיובי מסי יבוא רטרואקטיביים, מי הם הזכאים לפטור מתשלום מסי יבוא וכיצד לדרוש זאת, למי מגיע השבת מסים לאחר השחרור מהמכס, מהו הערך לצרכי מכס מה נדרש להוסיף לערך ומהו תצהיר יבואן. יינתן דגש לכל נושא מס הקניה ביבוא ובייצור המקומי ומי זכאי לפטור מתשלום מס הקניה. במהלך הקורס ננתח את הסעיפים החשובים מפקודת המכס, צו תעריף המכס כולל שיטת הסיווג הנהוגה בישראל , דגשים חשובים בכל נושא חוקיות היבוא, וכן מתן זרקור על חישוב עלויות היבוא והיצוא כולל ניתוח הצעות מחיר בשילוח בינלאומי ברמה מתקדמת ,ועוד.
 
הקורס מיועד להכשיר ולמקצע את המשתתפים בנושאים הבאים:
 • הערכת טובין לצורכי תשלום מסי יבוא, מהו הערך לצרכי מכס? הסכמי גאא"ט, ועוד.
 • ההיבטים המשפטיים והמכסים של תצהיר היבואן.
 • מס קניה בייצור המקומי וביבוא, תעודת עוסק רשום המזכה בפטור ממס קניה. מ עוד זכאי לפטור ממס קניה?
 • חוק מסים עקיפים – ויתור על מס יבוא ששולם בחסר, האם יש סיכוי שהמכס יוותר?
 • פטור מותנה, שחרור טובין ביבוא זמני או ביבוא קבע ללא תשלום מסים או בשלום מופחת מי זכאי?
 • השבון – השבת מסים ליבואנים ויצואנים בגין יבוא ח"ג, החזרת מסים בגין יבוא זמני של טובין שלא נעשה בהם שימוש.
 • קניין רוחני מהיבט המס (כולל דוגמאות)
 • תהליכי המכס והיבוא לישראל ומסמכי היבוא הנלווים. רשימוני היבוא
 • פקודת המכס דגשים חשובים.
 • צו תעריף המכס, שיטת הסיווג הנהוגה בישראל, דגשים חשובים.
 • חוקיות היבוא רישיונות אישורים תקנים. מי זכאי לפטור?
 • חישוב מסי יבוא, מכס, מס קניה, מע"מ.
 • חישוב עלויות היבוא הכוללות שילוח בינלאומי ים/אוויר, הוצאות בנמל וכן ההוצאות עד מחסן היבואן כולל מקדם היבוא.
 • תרגול של חישוב עלויות יבוא והכנת רשימוני יבוא.

את הקורס ילוו בכירים מרשות המסים אגף המכס, ומר ישראל הרץ שניהל בעבר את אגף היבוא של חב' כלל סחר במשך כ – 12 שנים וכיום בעל חברה המנהלת עבור חברות גדולות במשק את מחלקות היבוא והיצוא שלהן במיקור חוץ, בעל ניסיון של 30 שנה בענף.

מאמרים נוספים בתחום:

פורום סחר חוץ ושיווק בינ"ל
המכללה העסקית באיגוד לשכות המסחר מציעה פלטפורמה אינטרנטית בנושא סחר חוץ, יבוא / יצוא ושיווק בינלאומי שבו תוכלו לשאול שאלות ולקבל עצות ממיטב המומחים.
קרא עוד
קורס סוכני מכס
סוכן מכס הינו המקצוע הבכיר ביותר בעולם הסחר הבינלאומי ותפקידו לייצג את היבואן ו/או היצואן מול המכס, משרדי ממשלה ורשויות מוסמכות נוספות. סוכן המכס רשאי לייצג את לקוחותיו רק בתנאי שהוסמך על ידי אגף המכס וקיבל רישיון מטעמו.
קרא עוד
קורס משלחים בינלאומיים
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא .
התפקיד של המשלח הבינלאומי הינו לשנע מוצרים ממדינה למדינה ולצורך העיסוק בתחום הוא מחויב ברשיון מטעם אגף המכס . המשלח הבינלאומי אינו המוביל אלא מומחה המשמש כמתווך בין בעל המטען למוביל הבינלאומי.
קרא עוד
קורס פקידי רישוי
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא.
קרא עוד