יבואנים : שבוע אחרי עלית מערכת סחר החוץ החדשה "שער עולמי" , קבלו מספר טיפים חשובים !

 
רשות המיסים השיקה שבוע שעבר את המערכת הממוחשבת החדשה לשחרור חבילות מהמכס שנקראת "שער עולמי" . אחרי עליית המערכת , אם אתם יבואנים או מתכוונים להיכנס לעולם היבוא עליכם לשאול את עצכם :

1. רכשתם כבר כרטיס חכם ?
2. שלחתם כבר ייפוי כוח אינטרנטי למכס ?
 
אם עניתם "כן" על שתי השאלות מצבכם מצוין ונערכתם נכון ובעוד מועד למערכת החדשה, מה שיקל עליכם בתהליכי השחרור מול המכס.

במידה ואין לכם מושג על מה מדובר, קבלו מספר טיפים חשובים:

1 . עם עליית המערכת החדשה ב-14.01.18 החלו עומסים כבדים מאוד בשחרור המשלוחים מהמכס . העומסים האלו יפחתו ככל הנראה רק אחרי כחודש מיום עלית המערכת לאוויר . חשוב שתערכו בהתאם ותאזרו בסבלנות .

2.למרות שהעיכובים בשחרור החבילות מהמכס לא תלויים בכם ונגרמים כתוצאה מהמערכת החדשה , חשוב שתיקחו בחשבון שתאלצו לשאת בכל עלויות ההשהיה והאחסנה שיחולו על המשלוחים, שלא יוכלו להשתחרר מהמכס בזמן .

3. עפ"י נוהל עבודה של שער עולמי , אשר פורסם ע"י המכס , ניתן להעביר לסוכן המכס ניירת מקורית בדרכים הבאות:

• ליבואן שאין ברשותו כרטיס חכם, ניתן להעביר ניירת מקורית בצורה פיזית ישירות אליו למשרד. עמיל המכס מכין את הצהרת היבוא ( רשימון), סורק את המסמכים המקוריים ,חותם עליהן בחתימה דיגיטלית ומשדר למכס. הניירת המקורית תוחזר ליבואן והוא נדרש לשמור עליה בארכיב.

• יבואן שיש ברשותו כרטיס חכם יוכל לסרוק את הניירת המקורית שנמצאת בידו, לחתום בחתימה דיגיטלית ולהעבירה אל סוכן המכס במייל ללא צורך לשלוח אותה פיזית . חשוב לזכור שהחתימה של היבואן על הניירת מאשרת לגורמי המכס כי הניירת המקורית נמצאת אצלו ובמידה ויידרש ע"י המכס עליו להמציא אותה . גם במקרה זה על היבואן לשמור את הניירת המקורית בארכיב .

• במידה והתקבלה ניירת מקורית ישירות ממשלח/ סוכן אוניה/ ספק / בלדר/סוכן מכס אחר , הניירת תועבר ליבואן לצורך בדיקה ואישור שאכן הניירת של המשלוח. על היבואן לאשר את הניירת בחתימה דיגיטלית ולהעבירה חזרה לסוכן המכס המשחרר באמצעות דוא"ל .

אם אתם יבואנים מתחילים בראשית דרככם או יבואנים שנכוו לא מעט בתהליך היבוא , אנחנו ממליצים בחום לעבור הכשרה מקצועית בתחום בכדי לא להיקלע לסיטואציה לא נעימה בה המשלוח שלכם תקוע שבועות במכס בלי יכולת לשחררו .

בוגרי המכללה העסקית זוכים להכיר מקרוב את כל השינויים שחלים בעולם הסחר החוץ ולהיערך חודשים מראש . הערכות זו מאפשרת להם מעבר קל ובטוח בכל פעם שיש שינויים שמוכתבים ע"י הרגולטורים .

שיהיה בהצלחה.

מאמרים נוספים בתחום:

פורום סחר חוץ ושיווק בינ"ל
המכללה העסקית באיגוד לשכות המסחר מציעה פלטפורמה אינטרנטית בנושא סחר חוץ, יבוא / יצוא ושיווק בינלאומי שבו תוכלו לשאול שאלות ולקבל עצות ממיטב המומחים.
קרא עוד
קורס סוכני מכס
סוכן מכס הינו המקצוע הבכיר ביותר בעולם הסחר הבינלאומי ותפקידו לייצג את היבואן ו/או היצואן מול המכס, משרדי ממשלה ורשויות מוסמכות נוספות. סוכן המכס רשאי לייצג את לקוחותיו רק בתנאי שהוסמך על ידי אגף המכס וקיבל רישיון מטעמו.
קרא עוד
קורס משלחים בינלאומיים
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא .
התפקיד של המשלח הבינלאומי הינו לשנע מוצרים ממדינה למדינה ולצורך העיסוק בתחום הוא מחויב ברשיון מטעם אגף המכס . המשלח הבינלאומי אינו המוביל אלא מומחה המשמש כמתווך בין בעל המטען למוביל הבינלאומי.
קרא עוד
קורס פקידי רישוי
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא.
קרא עוד