יבואנים : שבוע אחרי עלית מערכת סחר החוץ החדשה "שער עולמי" , קבלו מספר טיפים חשובים !

 
רשות המיסים השיקה שבוע שעבר את המערכת הממוחשבת החדשה לשחרור חבילות מהמכס שנקראת "שער עולמי" . אחרי עליית המערכת , אם אתם יבואנים או מתכוונים להיכנס לעולם היבוא עליכם לשאול את עצכם :

1. רכשתם כבר כרטיס חכם ?
2. שלחתם כבר ייפוי כוח אינטרנטי למכס ?
 
אם עניתם "כן" על שתי השאלות מצבכם מצוין ונערכתם נכון ובעוד מועד למערכת החדשה, מה שיקל עליכם בתהליכי השחרור מול המכס.

במידה ואין לכם מושג על מה מדובר, קבלו מספר טיפים חשובים:

1 . עם עליית המערכת החדשה ב-14.01.18 החלו עומסים כבדים מאוד בשחרור המשלוחים מהמכס . העומסים האלו יפחתו ככל הנראה רק אחרי כחודש מיום עלית המערכת לאוויר . חשוב שתערכו בהתאם ותאזרו בסבלנות .

2.למרות שהעיכובים בשחרור החבילות מהמכס לא תלויים בכם ונגרמים כתוצאה מהמערכת החדשה , חשוב שתיקחו בחשבון שתאלצו לשאת בכל עלויות ההשהיה והאחסנה שיחולו על המשלוחים, שלא יוכלו להשתחרר מהמכס בזמן .

3. עפ"י נוהל עבודה של שער עולמי , אשר פורסם ע"י המכס , ניתן להעביר לסוכן המכס ניירת מקורית בדרכים הבאות:

• ליבואן שאין ברשותו כרטיס חכם, ניתן להעביר ניירת מקורית בצורה פיזית ישירות אליו למשרד. עמיל המכס מכין את הצהרת היבוא ( רשימון), סורק את המסמכים המקוריים ,חותם עליהן בחתימה דיגיטלית ומשדר למכס. הניירת המקורית תוחזר ליבואן והוא נדרש לשמור עליה בארכיב.

• יבואן שיש ברשותו כרטיס חכם יוכל לסרוק את הניירת המקורית שנמצאת בידו, לחתום בחתימה דיגיטלית ולהעבירה אל סוכן המכס במייל ללא צורך לשלוח אותה פיזית . חשוב לזכור שהחתימה של היבואן על הניירת מאשרת לגורמי המכס כי הניירת המקורית נמצאת אצלו ובמידה ויידרש ע"י המכס עליו להמציא אותה . גם במקרה זה על היבואן לשמור את הניירת המקורית בארכיב .

• במידה והתקבלה ניירת מקורית ישירות ממשלח/ סוכן אוניה/ ספק / בלדר/סוכן מכס אחר , הניירת תועבר ליבואן לצורך בדיקה ואישור שאכן הניירת של המשלוח. על היבואן לאשר את הניירת בחתימה דיגיטלית ולהעבירה חזרה לסוכן המכס המשחרר באמצעות דוא"ל .

אם אתם יבואנים מתחילים בראשית דרככם או יבואנים שנכוו לא מעט בתהליך היבוא , אנחנו ממליצים בחום לעבור הכשרה מקצועית בתחום בכדי לא להיקלע לסיטואציה לא נעימה בה המשלוח שלכם תקוע שבועות במכס בלי יכולת לשחררו .

בוגרי המכללה העסקית זוכים להכיר מקרוב את כל השינויים שחלים בעולם הסחר החוץ ולהיערך חודשים מראש . הערכות זו מאפשרת להם מעבר קל ובטוח בכל פעם שיש שינויים שמוכתבים ע"י הרגולטורים .

שיהיה בהצלחה.

מאמרים נוספים בתחום:

שינויים והתפתחויות בתפקידו של מנהל היצוא / זאב תלם
לעתים קרובות אנחנו עדים למונחים חדשים – שמענו כבר על JIT, ERP, CRM ואחרים.  אולם על אף התפתחות התורות והתפיסות החדשות בתפקידו של מנהל היצוא אשר מטפל בתפעול היצוא לא השתנה במשך עשרות שנים: לוודא את הגעת המשלוח ללקוח הסופי בעיתוי ובמחיר הנכונים ובמצב טוב.
קרא עוד
למי מתאים קורס פקידים רשויים?

קורס זה בא להכין את הלומדים לבחינות מטעם אגף המכס והמע"מ לתעודת פקיד רישוי מוסמך. הקורס כולל מרתון בחינות שמכין את הלומד לסוגי השאלות הנשאלות בבחינה.

קרא עוד
אשראי דוקומנטארי ותנאי המכר / מר סידני אמיר
בחברות גדולות או בינוניות לא תמיד קיימת אינטראקציה בין מחלקת השיווק לבין מחלקת היצוא, ולכן נוצרות בעיות. לאחר פתיחת ה-אשראי הדוקומנטארי מחלקת היצוא מגלה כי היא לא יכולה לספק את המסמכים הדרושים על ידי היבואן, הכתובים בתנאים של הא.ד.
קרא עוד
יחסי אמון ועסקים בסין - איך יוצרים פעילות עסקית?

במקביל לחלקים הביזנסיים של יצירת פעילות עסקית  קיים החלק האנושי, יצירת יחסי אנוש עם האדם שמולי, יצירת יחסי אמון להגיע למצב שאני נותן בו אמון כפרטנר שלי לעסקים והוא נותן אמון בי.
בסין החלק הזה חשוב עוד יותר מאשר בישראל או בכל מקום אחר, בסין יצירת יחסי אנוש היא המקום בו הכול מתחיל. אתה יבואן? יצואן? רוצה לעשות עסקים עם סין? בוא נלמד כמה דברים על יצירת יחסי אנוש בסין, יש לזה משמעות כלכלית גדולה.

קרא עוד