סדנה בנושא: הזדמנויות ואתגרים הטמונים ברכש בינלאומי

המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א מזמינה אתכם לסדנה מרתקת העוסקת בדילמות ואתגרים רבים עמם מתמודדים בעיקר אנשי עסקים, מנהלי רכש, אנשי רכש וקניינים בארגונים קטנים כגדולים, בכל הקשור לביצוע עסקאות מעבר לגבולות המדינה.
המפגש יחשוף את המשתתפים לתהליכי התקשרויות ומשא ומתן עם מדינות במזרח ובמערב, וכיצד להתמודד עם מנטליות ותרבות שלא תמיד מוכרים לנו, ועד כמה ספקים ויצרנים נתפסים כ"פרטנרים" לביצוע התקשרויות.

קהל היעד:
סמנכ"לים, מנהלי רכש, קניינים, וכל העוסקים בביצוע עסקאות רכש בארץ וברחבי העולם, ומנהלים עסקאות ומשאים ומתנים מטעם הארגון אותו הם מייצגים מול מדינות כגון הודו, סין, טיוואן, יפן, ארה"ב, מזרח אירופה וכו' .

בין הנושאים:
  • הדילמות היומיומיות אתן מתמודדים אנשי רכש: ביצוע עסקאות "במגרש הביתי" לעומת ביצוע עסקאות מול הלא נודע, מעבר לים
  • Challenges Vs. Comfort zone
  • המהפכה הכלכלית באסיה
  • האם יש בידנו את כל הכלים, הידע והניסיון לבצע עסקאות רכש מול יצרנים וספקים בחו"ל
  • יתרונות בביצוע עסקאות רב שנתיות עם קבלני משנה בחו"ל
  • כלים ושיטות לאיתור ואיסוף מידע על ספקים ויצרנים ברשת
  • משא ומתן מול תרבויות שונות במזרח ובמערב – "עשה ואל תעשה" במו"מ מולם
  • SRM – הצהרת מחויבויות של חברות בינ"ל בקשרי ספק-לקוח
  • חוקי סחר בינ"ל/incoterms
  • סוגי התקשרויות ומכרזים
 
אודות המרצה:
נדב כספי - מרצה בכיר ויועץ לארגונים מקומיים ובינ"ל. לשעבר סמנכ"ל שרשרת אספקה ומשנה למנכ"ל בחברת מעריב, מנהל אגף שרשרת אספקה של קבוצת בז"ן, ראש מערך הרכש הארצי של תעש ומנהל משלחת הרכש של הארגון בארה"ב, מנהל סחר ורכש של מזרח אירופה והמזרח התיכון בחברת digital העולמית.

מבנה הסדנה:
הסדנה תתקיים ביום שלישי ה-26.02.19 בין השעות 09:00-13:00 במכללה העסקית של לשכת המסחר ת“א והמרכז, רחוב החשמונאים 84 ת“א.
לרשות הלומדים הסדר חנייה בעלות מוזלת.

מאמרים נוספים בתחום:

פורום סחר חוץ ושיווק בינ"ל
המכללה העסקית באיגוד לשכות המסחר מציעה פלטפורמה אינטרנטית בנושא סחר חוץ, יבוא / יצוא ושיווק בינלאומי שבו תוכלו לשאול שאלות ולקבל עצות ממיטב המומחים.
קרא עוד
קורס סוכני מכס
סוכן מכס הינו המקצוע הבכיר ביותר בעולם הסחר הבינלאומי ותפקידו לייצג את היבואן ו/או היצואן מול המכס, משרדי ממשלה ורשויות מוסמכות נוספות. סוכן המכס רשאי לייצג את לקוחותיו רק בתנאי שהוסמך על ידי אגף המכס וקיבל רישיון מטעמו.
קרא עוד
קורס משלחים בינלאומיים
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא .
התפקיד של המשלח הבינלאומי הינו לשנע מוצרים ממדינה למדינה ולצורך העיסוק בתחום הוא מחויב ברשיון מטעם אגף המכס . המשלח הבינלאומי אינו המוביל אלא מומחה המשמש כמתווך בין בעל המטען למוביל הבינלאומי.
קרא עוד
קורס פקידי רישוי
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא.
קרא עוד