סדנה בנושא: הזדמנויות ואתגרים הטמונים ברכש בינלאומי

המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א מזמינה אתכם לסדנה מרתקת העוסקת בדילמות ואתגרים רבים עמם מתמודדים בעיקר אנשי עסקים, מנהלי רכש, אנשי רכש וקניינים בארגונים קטנים כגדולים, בכל הקשור לביצוע עסקאות מעבר לגבולות המדינה.
המפגש יחשוף את המשתתפים לתהליכי התקשרויות ומשא ומתן עם מדינות במזרח ובמערב, וכיצד להתמודד עם מנטליות ותרבות שלא תמיד מוכרים לנו, ועד כמה ספקים ויצרנים נתפסים כ"פרטנרים" לביצוע התקשרויות.

קהל היעד:
סמנכ"לים, מנהלי רכש, קניינים, וכל העוסקים בביצוע עסקאות רכש בארץ וברחבי העולם, ומנהלים עסקאות ומשאים ומתנים מטעם הארגון אותו הם מייצגים מול מדינות כגון הודו, סין, טיוואן, יפן, ארה"ב, מזרח אירופה וכו' .

בין הנושאים:
  • הדילמות היומיומיות אתן מתמודדים אנשי רכש: ביצוע עסקאות "במגרש הביתי" לעומת ביצוע עסקאות מול הלא נודע, מעבר לים
  • Challenges Vs. Comfort zone
  • המהפכה הכלכלית באסיה
  • האם יש בידנו את כל הכלים, הידע והניסיון לבצע עסקאות רכש מול יצרנים וספקים בחו"ל
  • יתרונות בביצוע עסקאות רב שנתיות עם קבלני משנה בחו"ל
  • כלים ושיטות לאיתור ואיסוף מידע על ספקים ויצרנים ברשת
  • משא ומתן מול תרבויות שונות במזרח ובמערב – "עשה ואל תעשה" במו"מ מולם
  • SRM – הצהרת מחויבויות של חברות בינ"ל בקשרי ספק-לקוח
  • חוקי סחר בינ"ל/incoterms
  • סוגי התקשרויות ומכרזים
 
אודות המרצה:
נדב כספי - מרצה בכיר ויועץ לארגונים מקומיים ובינ"ל. לשעבר סמנכ"ל שרשרת אספקה ומשנה למנכ"ל בחברת מעריב, מנהל אגף שרשרת אספקה של קבוצת בז"ן, ראש מערך הרכש הארצי של תעש ומנהל משלחת הרכש של הארגון בארה"ב, מנהל סחר ורכש של מזרח אירופה והמזרח התיכון בחברת digital העולמית.

מבנה הסדנה:
הסדנה תתקיים ביום שלישי ה-26.02.19 בין השעות 09:00-13:00 במכללה העסקית של לשכת המסחר ת“א והמרכז, רחוב החשמונאים 84 ת“א.
לרשות הלומדים הסדר חנייה בעלות מוזלת.

מאמרים נוספים בתחום:

שינויים והתפתחויות בתפקידו של מנהל היצוא / זאב תלם
לעתים קרובות אנחנו עדים למונחים חדשים – שמענו כבר על JIT, ERP, CRM ואחרים.  אולם על אף התפתחות התורות והתפיסות החדשות בתפקידו של מנהל היצוא אשר מטפל בתפעול היצוא לא השתנה במשך עשרות שנים: לוודא את הגעת המשלוח ללקוח הסופי בעיתוי ובמחיר הנכונים ובמצב טוב.
קרא עוד
למי מתאים קורס פקידים רשויים?

קורס זה בא להכין את הלומדים לבחינות מטעם אגף המכס והמע"מ לתעודת פקיד רישוי מוסמך. הקורס כולל מרתון בחינות שמכין את הלומד לסוגי השאלות הנשאלות בבחינה.

קרא עוד
אשראי דוקומנטארי ותנאי המכר / מר סידני אמיר
בחברות גדולות או בינוניות לא תמיד קיימת אינטראקציה בין מחלקת השיווק לבין מחלקת היצוא, ולכן נוצרות בעיות. לאחר פתיחת ה-אשראי הדוקומנטארי מחלקת היצוא מגלה כי היא לא יכולה לספק את המסמכים הדרושים על ידי היבואן, הכתובים בתנאים של הא.ד.
קרא עוד
יחסי אמון ועסקים בסין - איך יוצרים פעילות עסקית?

במקביל לחלקים הביזנסיים של יצירת פעילות עסקית  קיים החלק האנושי, יצירת יחסי אנוש עם האדם שמולי, יצירת יחסי אמון להגיע למצב שאני נותן בו אמון כפרטנר שלי לעסקים והוא נותן אמון בי.
בסין החלק הזה חשוב עוד יותר מאשר בישראל או בכל מקום אחר, בסין יצירת יחסי אנוש היא המקום בו הכול מתחיל. אתה יבואן? יצואן? רוצה לעשות עסקים עם סין? בוא נלמד כמה דברים על יצירת יחסי אנוש בסין, יש לזה משמעות כלכלית גדולה.

קרא עוד