לא נשארים מאחור- שיווק העסק המשפחתי בעידן המדיות החברתיות והאינטרנט / אראלה שטיינמץ, מנכ"ל Ipush

אראלה שטיינמץ, מנכ
האתר הינו חלון הראווה של בית העסק שלכם אשר אליו יגיעו הגולשים המתעניינים במוצר או בשירות שלכם.  דרכו תוכלו ליצור את הרושם הראשוני, להעביר את המסרים השיווקים ולהבליט את יתרונכם היחסי כעסק משפחתי.

בישראל, קיימים כ450,000 עסקים קטנים ובינוניים ולמחציתם אין אתר. למחצית מהעסקים שיש להם אתר, האתר אינו מעודכן. בניית האתר מתחילה בקנית שם מתחם ( (domainושטח אחסון . אפשר לבנות את האתר לבד ובחינם http://www.livecity.co.il/ , http://www.2all.co.il/ , http://www.fav.co.il/ ,http://www.yola.com/ ועוד. יש להקפיד על כתיבת מסר שיווקי משכנע באתר, מזווית הראייה של הלקוח הפוטנציאלי.
 
המטרה המשותפת שלכם כעסק משפחתי להגדיל ולהגביר את כמות המכירות שלכם ולייצר רווחים. לצורך כך, עליכם להעביר תוכן ומידע איכותי בתדירות גבוהה, בנישה שבה אתם מתמחים. לבסס את מעמדכם כבעלי אוטוריטה בתחומכם. לגרום לתנועת גולשים לאתר שלכם. כך נוצרת קרבה עם כמות גבוהה מאד של גולשים. אתם מזהים את הצרכים שלהם משתפים בחוויות ובפתרונות ומשיגים את תשומת ליבם.
 
הפעולות הנדרשות כדי לצור ולייצר נקודות מפגש לשירות או המוצר שאתם מוכרים ולהפוך את הגולשים ללקוחות:  
 
1. רישום וקידום האתר במנועי חיפוש כך תופיעו במיקום גבוה בדף הראשון בחיפוש האורגני

2. פרסום פרטי העסק: הכתובת, שעות הפתיחה ואפילו תמונות של חזית בית העסק או המוצרים בGoogle maps יאפשר  ללקוחות פוטנציאליים המחפשים מידע מקומי באתר המפות, למצוא את בית העסק שלכם אפילו אם אין לכם אתר.

3. פרסום ב- Google AdWords יאפשרו לגולשים למצוא אתכם לפי מילות מפתח באתרים אחרים, בקישורים ממומנים במנוע החיפוש ובדואר האלקטרוני של גוגל.

4. פתיחת פרופיל ביוטיוב והעלאת סרטים הממחישים ומבהירים את ההסברים, ההדרכות, המסרים שלכם כעסק משפחתי יסייע ביצירת תדמיתכם.

5. כתיבת מאמרים והכנסתם לאתרי מאמרים חינמיים כגון: articles.co.il , reader.co.il, maker.co.il ימתג אתכם כבעלי ידע וניסיון בתחומכם.  

6. פתיחת בלוג http://www.blogger.com או http://www.wordpress.com ועדכונו במאמרים, סרטים, הגיגים, תובנות, דוגמאות, המלצות ועדויות בתדירות גבוהה יאפשר לגולשים להתחיל לעקוב אחריכם.

7. השתתפות בדיונים, תגובות לבלוגים, מאמרים, ופורומים בנישה שלכם ירשים את הגולשים והם יתחילו לסמוך עליכם. לא לשכוח לחתום על המאמרים והתגובות ולהשאיר ופרטים שיאפשרו ליצור אתכם קשר כגון: טלפון, דואר אלקטרוני, כתובת אתר וכד'.

8. הצטרפות לקהילות החברתיות Facebook , Linkdin ,Twitter , קפה דה מרקר ועסקים עושים עסקים. העיקרון די דומה ברוב הרשתות. עליכם לפתוח כרטיס אישי מסקרן ומעניין, ליצור חברויות, להצטרף לקבוצות וקהילות ולהיות פעילים בכתיבת תגובות, להשתלב בשיחות ופתיחת דיונים, לקדם אירועים. בפייסבוק הוסיפו איתור קהלים מפולחים ועמוד אוהדים מעוצב של העסק ומאפשרים שימוש באפליקציות מתקדמות ויצירת עמודים פנימיים

9. שיתופי פעולה עם בעלי עסקים משתלבים ויצירת לינקים מהאתר שלהם, המאמרים, הבלוגים, רשימות התפוצה שלהם, לאתר ולעסק שלכם.

לאחר שמצבתם את עצמכם כמקצוענים אולטימטיביים. עליכם לפתח מערכת יחסים יציבה עם הגולשים על ידי לכידת כתובות האימייל באמצעות פיתיונות כגון: רישום למוצר חינם, הנחה, ספר אלקטרוני, תקליטור, ניוזלטר, מסרים מתוזמנים, סרט וידאו וכד'. אני ממליצה לכם לנהל את רשימות התפוצה במערכות לדיוור כדוגמת inwise  אוgetresponse  או רב-מסר וכך לשמור על קשר עם מאות ואלפי מתעניינים ולהציע להם הצעות בעלות ערך נתפש גבוה של המוצר או השירות שלכם בעלות נמוכה. עליכם לפתח דיאלוג ותקשורת עם הגולשים, ליצור תוכן, לחדשו ולשמור על עקביות בהפצתו. כך תסקרנו את הגולשים, תצרו לכם קהל אוהדים, העוקבים אחריכם, מאמינים וסומכים עליכם, המפיצים את המידע שאתם מספקים  ומשתוקקים לרכוש מכם שוב ושוב 

אראלה שטיינמץ, מנכ"ל Ipush יעוץ שיווקי ומסחור קניין רוחני, בעלת תואר שני במנע“ס ובמשפטים.

מאמרים נוספים בתחום:

קורס מנהלי מכירות הדור הבא
מתחברים לשטח-מנהלי מכירות הדור הבא!

כי אריות יש לא רק בטבע!


מנהלי מכירות, בפגישה עם איש מכירות אתם משמשים כמנטורים או סוגרים את העסקה שהוא לא מצליח?

האם אתם מצליחים לחבר אותו למיקוד ונחישות לתכנון פעולות לעמידה ביעד החודשי?

האם אנשי המכירות באים אליכם עם בעיות או עם פתרונות?

האם מרגישים שישיבת הצוות נהיית משעממת ועוסקת רק בעדכון שוטף?

אם עצרתם על אחד מהפרמטרים הללו אזי קורס זה הוא בדיוק בשבילכם.

המכללה העסקית מזמינה אתכם להצטרף לקורס מקצועי הכולל פרקטיקה וחדשנות בעולם ניהול המכירות

קורס שמביא לכם את ארגז הכלים הכי מתקדם לניהול צוותי מכירות! ומחובר לשטח!
הקורס כולל ארוחת צהריים**
ניתן ללמוד גם באונליין
קרא עוד
קורס אומנות המכירה וניהול השיווק

בעולם עסקי דינאמי בו התחרות גואה והשימוש בחשיבה אסטרטגית, מיומנויות מכירה וטקטיקות מו"מ מתקדמות הינם חובה, חשוב להכיר את כללי המשחק והאלמנטים הפסיכולוגיים המניעים את הלקוח.

קרא עוד