למי מתאים קורס סוכני מכס?

קורס המכין את התלמידים לבחינות סוכני מכס מטעם אגף המכס והמע"מ.
הקורס כולל מרתון בחינות שמכין את הלומד לסוגי השאלות הנשאלות בבחינה.

קבלת תעודת סוכן מכס ניתנת לאחר מעבר של ארבעת  הבחינות הבאות :

  1. בחינה בידיעה כללית
  2. בחינה במושגי יסוד
  3. בחינה בסיווג
  4. בחינה בהערכה

בחינה בעל פה תיערך למי שעבר את כל הבחינות.

סוכן המכס הוא בעצם האיש המוסמך לייצג יבואנים ויצואנים מול מינהל המכס. סוכן המכס בעצם אחראי על המסווגים ופקידי הרישוי העובדים תחתיו בחברה.

עליו לסווג את הסחורות בסיווג ממנו יקבע שיעור המיסוי , להכין את הניירת המרובה ולדאוג לתשלום המיסים באופן שיהיה קביל על השלטונות.

תנאי קבלה:

  1. תושב מדינת ישראל
  2. בעל תעודת בגרות
  3. עבר תקופת התמחות של שנתיים לפחות כפקיד רישוי אצל סוכן מכס ובעל וותק של חמש שנים לפחות.

מאמרים נוספים בתחום:

פורום סחר חוץ ושיווק בינ"ל
המכללה העסקית באיגוד לשכות המסחר מציעה פלטפורמה אינטרנטית בנושא סחר חוץ, יבוא / יצוא ושיווק בינלאומי שבו תוכלו לשאול שאלות ולקבל עצות ממיטב המומחים.
קרא עוד
קורס סוכני מכס
סוכן מכס הינו המקצוע הבכיר ביותר בעולם הסחר הבינלאומי ותפקידו לייצג את היבואן ו/או היצואן מול המכס, משרדי ממשלה ורשויות מוסמכות נוספות. סוכן המכס רשאי לייצג את לקוחותיו רק בתנאי שהוסמך על ידי אגף המכס וקיבל רישיון מטעמו.
קרא עוד
קורס משלחים בינלאומיים
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא .
התפקיד של המשלח הבינלאומי הינו לשנע מוצרים ממדינה למדינה ולצורך העיסוק בתחום הוא מחויב ברשיון מטעם אגף המכס . המשלח הבינלאומי אינו המוביל אלא מומחה המשמש כמתווך בין בעל המטען למוביל הבינלאומי.
קרא עוד
קורס פקידי רישוי
ההתפתחות העצומה בסחר הבינלאומי בעשור האחרון הגדילה את הביקושים למקצועות המחויבים ברישיון מטעם אגף המכס והם הפכו לנדרשים יותר ויותר במיוחד עם עליית מערכת שער עולמי של רשות המסים בינואר 2018. זהו תחום מגוון , אשר פותח הזדמנויות לתעסוקה בחברות עמילות מכס , יבוא ויצוא.
קרא עוד