מאמרים בנושא ניהול

"דבר אליו בפרחים" - אסטרטגיה שונה לגבייה יעילה וחכמה יותר / ניצן גולדברג

על כל בעל העסק למיין את הלקוחות שלו ולנטרל לגמרי את הגרעין הקשה והקרימינלי ולצמצם מאד את "הנצלנים הסדרתיים". ברוב המקרים הוא יווכח לדעת, כי כ-90% מתיק הלקוחות דורשים מאמצי גבייה קלים ופשוטים למדי ברובד הראשון והשני, בסדר גודל של לא יותר מכ- 10% מאמצעי הגבייה במערכת. במידה והמצב אינו כזה, יש לחקור מדוע. 

קרא עוד
איך בוחרים נכון יועץ עסקי?  / דרור כהן
חברות וארגונים רבים נעזרים ביועצים עסקיים לצורך שיפור התוצאות העסקיות בארגונם ולעשיית "סדר" ארגוני שכן "אורח לרגע מוצא כל פגע" – למנהלי הארגון ולבעליו קשה לראות מבפנים מה שיועץ או גוף חיצוני יכול לאתר בראיה מקצועית ובלתי רגשית . השאלה החשובה ביותר לפני לקיחת יועץ כל שהוא לארגון הינה, האם אנו יודעים לבחור את היועץ האידיאל? מצ"ב לפניכם רשימת "טיפים" כיצד לבחור את היועץ המתאים ביותר לארגונכם.
קרא עוד
סוכות - הפסטיבל כאמצעי שיווקי  / אלי לוי
כ-100 פסטיבלים יתקיימו בסוכות, זהו מספר שיא. לחברות ולמותגים חגיגת הפסטיבלים היא הזדמנות לתקשר עם הקהל. אלי לוי, אחד מוותיקי המפיקים בארץ מסביר איך יוצרים חוויה אישית למבקר ואיך משתמשים בפסטיבל כמנוף שיווקי למטרות שונות כמו החדרת מוצר, מיצוב תדמיתי, הגדלת מכירות וכד'. המאמר פורסם בקטלוג פרומו מדיה 
 
קרא עוד
נכנסת כבר לחנות החדשה שלי באינטרנט? / גיא טל
כל עסק השואף להצליח מושתת בעיקר על גיוס לקוחות חדשים, תוך שימור לקוחות קיימים. אולם בפועל, בשל מגבלות תקציב, זמן וחוסר ידע בהיבטים העסקיים של עולם האינטרנט  צצות לא מעט בעיות בתחום זה בחיי העסק
קרא עוד
השירות כאירוח / מר שי חיון מנכ"ל חברת SQM
לחוויית הלקוח שני פנים: האחד פונקציונאלי, נוגע לתועלת שמחפש הלקוח בבואו לצרוך את שירותנו, והשני אמוציונאלי, נוגע לפן הרך יותר של הצרכים: הלקוח כאדם מחפש הכרה ויחס.
המקצועיות היא הבסיס לחוויה. בלי מענה לצורך הפונקציונאלי אין זכות קיום לעסק. יחד עם זאת, הפיכת לקוח לשגריר מתרחשת בעיקר ע"י השפעה על הצרכים האמוציונאליים.
קרא עוד
שימוש במודיעין להבנה טובה יותר את הענף שלנו וליצירת יתרונות תחרותיים / אמיר פליישמן
באילו אמצעים אתם משתמשים כיום בכדי לעקוב ביעילות אחר שחקנים ענפיים (ספקים, לקוחות, מתחרים וכיו"ב)? האם אתם עושים זאת ביעילות, תוך חיסכון בזמן, כסף, כח אדם ואנרגיה? כיום קיימות לא מעט פלטפורמות דיגיטליות ואנושיות לאיסוף מידע אישי ועסקי הכרחי. יצירת תובנות איכותיות מן המידע הנאסף תוביל אתכם לביצוע מהלכים עסקיים מנצחים.
קרא עוד
ארבעת הדברות בעולם הזכיינות

מהיום בו חברות מסחריות, רשתות ויזמים עסקיים הבינו את הכוח הטמון בזכיינות ובמודל העסקי שלה, לא ניתן היה לעצור את המומנטום של התרחבות המערכת הזכיינית אל מרבית התחומים העסקיים.


"חלוצי הזכיינות" בישראל ביססו שני מרכיבים עיקריים מתוך כלל חלקי "הפאזל" של המערכת הזכיינית. הראשון שבהם נגע לקהל הלקוחות, אשר למד לאמץ ולהנות מתחושת ה "מוכרות" וה "המשכיות", אותה יכול היה למצוא בכל אחד מסניפי הרשת המזכה בהם ביקר, לצפות ואף לדרוש את אותה האיכות, שרות ומחיר ללא תלות במיקום הסניף, זהות הזכיין או כל משתנה אחר. 

קרא עוד
המנהל כיזם בארגון המשתנה / דני חייט
הכותרות בעיתונים זעקו על "טבע" - החברה של המדינה, הפיטורים הצפויים ועל מהלך שינוי נדרש שהביא בסופו לחילוקי דעות קשים בדירקטוריון (שהתפרסמו) ולפיטורי המנכ"ל. אין לי מספיק מידע כיצד "טבע" הובילה את השינוי הנדרש אבל במבחן התוצאה אנו רואים את הבעיות אליה "טבע" נקלעה בעקבות הרצון לשינוי ועוד לפני ביצועו.
במאמר מוקדם על ניהול פרויקטים ציינו את תהליך הייזום כתהליך מקדים לכל פרויקט/משימה מורכבת וברצוני ברצף מאמרים להרחיב כל שלב ושלב לצורך גיבוש תהליך ניהולי "בריא" בכל שינוי נדרש בארגון.
ניתן לייחס לכל מהלך בארגון המחייב ניהול ותכנון ודורש משאבים ניהוליים או אחרים כעל מהלך המצריך תהליך ייזום. היזם "הרגיל", אותו איש עסקים, המשקיע את הונו בפרויקט או עסק כזה או אחר מבצע הליך שהיום האקדמיה והעמותה לניהול פרויקטים (PMI) גיבשה "כתהליך הייזום".
תהליך הייזום בביצועו בשלבים ברורים ובניתוח מתאים יכול לשפר במידה ניכרת את סיכויי ההצלחה בשינוי הנדרש תוך הקטנת הסיכונים הצפויים במידה ניכרת.
ניתן תמיד להחליט שהסיכונים מובנים והיוזמה ממשיכה אבל זאת רק לאחר שאכן הבנו מהם אותם סיכונים ומהם האפשרויות העומדות בפנינו ליישום היוזמה.
קרא עוד
ניהול הזמן! המשאב החשוב ביותר בארגון ובחיים בכלל! / דני חייט
ההתמודדות המתמדת שלנו עם ניהול הזמן שלנו הינה נושא חובק עולם ומכתיב את סדר העדיפות שלנו בחיים ועד לסדר היום הנוכחי שלכם.
ניהול הזמן הטריד את כולם כבר במאה הקודמת ופיתוח מודלים משרתים אותנו עד היום.
קרא עוד
ניהול סיכונים כדרך לניהול משימות/דני חייט

ניהול סיכונים מבוצע על ידינו לאורך כל חיינו הניהוליים, אנחנו למדים מהניסיון שלנו (הווה אומר שנכשלנו באותם מקרים). במקרים טובים יותר אנחנו למדים מהניסיון של האחרים וכאן אנחנו כבר יכולים ללמוד לא רק אך להיכשל אלא כיצד להצליח וניתן כמובן להשקיע קצת יותר בדרכנו הניהולית ולאתר ולנתח את הסיכונים שיש לנו ספציפית ולפעול בהתאם.

קרא עוד
מעקב ובקרת פרויקט/דני חייט
מאמר זה הינו האחרון בסדרת המאמרים בתחום ניהול פרויקטים ומשימות מיוחדות, הנושא האחרון שיש לתכנן בפרויקט הינו כיצד יש לעקוב ולבקר את הפרויקט.
קרא עוד